1. Home
  2. Chevron Forward
  3. Testy a certifikace z angličtiny

Testy a certifikáty z angličtiny

Absolvování jazykové zkoušky z angličtiny přináší skutečné výhody pro studijní i profesní účely. Uznávaný test, který prokáže vaše jazykové znalosti, je rozhodně výhodou. Je důležité najít si ten správný test angličtiny a vědět, jak funguje, abyste maximalizovali své šance na úspěch.

Ověřte svou úroveň angličtiny

Certifikace z anglického jazyka jsou stále populárnější. Otevírají mnoho dveří jak pro vstup na zahraniční univerzitu, tak pro kariérní rozvoj. Získáním certifikátu o znalosti angličtiny budete mít mnohem větší šanci pokračovat ve studiu v anglicky mluvící zemi nebo pracovat v zahraničí. Pro ty, kteří chtějí nastoupit do finančního nebo obchodního sektoru, jsou certifikáty z anglického jazyka cennou součástí životopisu. Z nich lze doporučit různé cambridgeské testy a zkoušky TOEFL a IELTS.

Cambridge testy

Cambridgeské zkoušky, které vydává stejnojmenná prestižní anglická univerzita, jsou ve světě referenční. Celkem je k dispozici 5 testů, z nichž každý odpovídá jiné úrovni certifikace. Mnohé školy po celém světě je vyžadují k potvrzení určitých typů diplomů nebo jednoduše k zápisu do kurzu. Nejběžnější je FCE (First Certificate in English), který odpovídá úrovni B2, s 5 testy, které se skládají během 4 hodin. Pro vyšší úrovně (C1 a C2) je možné získat certifikát CAE (Certificate in Advanced English) a certifikát CPE (Certificate of Proficiency in English), které umožňují přijetí do anglických škol.

Zjistěte více o Cambridge certifikátech

Test TOEFL

Pokud angličtina není vaším mateřským jazykem, k posouzení vašich akademických znalostí v této oblasti se používá zkouška TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Tento test je preferován studenty, kteří chtějí nastoupit do programu v zahraničí, především ve Velké Británii, Spojených státech a Kanadě. Jedná se o velmi komplexní test, který zohledňuje čtyři testy (čtení, poslech, mluvení a psaní). Test uznává téměř 9 000 mezinárodních škol a univerzit a od jeho vzniku jej úspěšně složilo 35 milionů lidí. Test je hodnocen celkem 120 body, přičemž za dobrý výsledek se považuje skóre 88 bodů.

Další informace o testu TOEFL

Test IELTS

Podobně jako TOEFL je i IELTS (International English Language Testing System) obecnou zkouškou, která prokazuje vaše jazykové znalosti. Doporučujeme vám, abyste ji absolvovali a prokázali, že můžete studovat nebo pracovat ve 100 % anglicky mluvícím prostředí. Platnost testu uznávají tisíce školicích středisek a škol po celém světě. Je tedy jakousi vstupní branou na mezinárodní univerzity. Imigrační úřady některých zemí (Kanada, Nový Zéland, Austrálie) vyžadují před vydáním některých víz dobré skóre IELTS. Wall Street English Switzerland je certifikované testovací centrum pro IELTS.

Další informace o testu IELTS

Kontaktujte nás

Otestujte si svou angličtinu online

Chcete-li zjistit, zda některou z těchto zkoušek zvládnete, věnujte 5 minut online testu angličtiny. Jeho 21 otázek zjišťuje, jak rozumíte angličtině, a určuje vaši úroveň angličtiny. Poté můžete navštěvovat kurzy na své úrovni, abyste se zlepšili.

Pokud chcete složit některou z těchto renomovaných zkoušek, nic vám nenahradí řádný vzdělávací program. Pokud se obrátíte na školu Wall Street English ve Švýcarsku, můžete snadno najít přípravný kurz na zkoušku, kterou si vyberete, se zaměřením na ústní projev a cvičení, která jsou stejná jako u zkoušky.